עוד הישג למאבק המשוררים והמשוררות

בהדרגה, עוד הישג לדינמיקת "מאבק המשוררים".
כ"כ שמחנו לקרוא הבוקר את הידיעה שהביא איתמר זהר בעיתון "הארץ". מהיום, המשוררים לא ייאלצו לשלם על פרסום ספר שירה (בין  ש"ח 10,000 לבין 15,000 ש"ח לספר שירה בהליקון) בעקבות שיתוף פעולה בין "הליקון" להוצאת "מודן". כן ירבו שיתופים כאלה. הישג זה מצטרף להחזרת תקציבי תמיכה בתחום השירה בקרן רבינוביץ' והועדה האמנותית של מפעל הפיס. בנוסף, לתשלום מסודר למשוררים ומשוררות בערבי שירה ממסדיים וחוק השירה שהנחנו על שולחנה של השרה לבנת.
 
צילום וכיתוב / עזרא לוי – "צלם פואטי"
*
אגי משעול אמרה את הדברים הבאים לורד לי כתבת מוסף ספרים "הארץ": "באחרונה התעורר מאבק המשוררים, בין היתר על רקע חוסר תמיכת הממסד. האם הממסד צריך לתמוך במשוררים?

"השאלה הזאת מעוררת בי דברים והיפוכם. התשובה הפשוטה המתבקשת היא בטח! תמלוגים הוגנים, פרס ספיר גם לשירה, תצוגה הולמת של ספרי שירה בחנויות הספרים, יותר שירה במערכת החינוך – כל מה שהועלה באחרונה במאבק המשוררים ביוזמתו של חבר הכנסת אריה ביבי. מצד שני, בקבוצות של משוררים, שהם יצורים אינדיבידואליסטים מטבעם, יש תמיד משהו מלאכותי והחיבור שלהם לממסד טומן בחובו סכנה העלולה להפוך אותם לאסירי תודה או לעסקני שירה מתוסכלים. כל חיי התפרנסתי מעבודה ואני מוצאת שיש אפילו ערך לכתיבה מול קושי, והבקעה אטית מול כוחות סמיכים".

*

4 תמונות / מפגש 20 – 18.3.12‎

בואו למפגשי איגוד המשוררים ביום ראשון, בשעה שש בערב ברחוב רוטשילד 69 – בכל שבוע ושבוע. לפרטים נוספים פנו אלינו.

אודות Mati Shemoelof
Mati Shemoelof was born in 1972 in Haifa. He is a poet, editor and writer. He graduated with honors from the University of Haifa where he studies Film and History. He has published seven poetry books so far. The last of these was published in Germany in 2019 in a bilingual edition "Baghdad | Haifa | Berlin", published by Aphorismha Verlag [Berlin]. His first article book “An eruption from the east: Re visiting the emergence of the Mizrahi artistic explosion and it's imprint on the Israeli cultural narrative 2006-2019“ will be published on “Iton 77” publishers in Israel (2020).

3 Responses to עוד הישג למאבק המשוררים והמשוררות

 1. Eran Tzelgov says:

  ברכות. רק ראוי היה להתחיל לטעמי עם משורר לא מוכר כדי לסמן שינוי. וזלי גורביץ' כבודו במקומו מונח, משורר מוכר ובצדק.

 2. פינגבאק: מתפרץ לדלת פתוחה: לעשות סדר עם חוק השירה שהוגש לשרה לבנת בכנסת « מאבק המשוררים

 3. אנשים המנסים לכתוב ולחבר את המילים לשירה לא נחשבים למשוררים
  ולדעתי כאן נעשית הטעות במקום לאפשר בימה לאנשים חדשים
  אלה שכבר מוכרים כמשוררים מקבלים עוד יותר חיזוקים שהאמת לא חושבת שזקוקים בכך לתת אור לאחד שרק מתחיל זה לפרוש דרך אל העתיד!
  תודה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: