המפגש הרביעי של מאבק השירה

 צלם פואטי = = = "מאבק המשוררים" - מפגש מס' 4 - 13.11.11 - "בית העם", שד' רוטשילד 69,ת"א. המפגשים האינטנסיביים מידי שבוע, נמשכים. משוררים ומשוררות, עורכים ועורכות של כתבי-עת לשירה ולפרוזה, ממשיכים להגיע לת"א. הם מגיעים מבאר שבע, מחיפה, מירושלים, ומאזורים נוספים לנוחותכם, אני מצרף קישורים לבלוג "מאבק המשוררים", לדף הקבוצה בפייסבוק, ולכל האלבומים שלי (באלבום זה- 43 תמונות). 1  https://www.facebook.com/poets4r 2 http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fpoetry4rights.wordpress.com%2F&h=cAQERY_ayAQHO-y-Ito9nsk8pDcLNjVUuVV-XrUXovyLmSQ 3 http://www.facebook.com/media/albums/?id=1569129167  צילום וכיתוב – עזרא לוי.

צלם פואטי = = = "מאבק המשוררים" - מפגש מס' 4 - 13.11.11 - "בית העם", שד' רוטשילד 69,ת"א. המפגשים האינטנסיביים מידי שבוע, נמשכים. משוררים ומשוררות, עורכים ועורכות של כתבי-עת לשירה ולפרוזה, ממשיכים להגיע לת"א. הם מגיעים מבאר שבע, מחיפה, מירושלים, ומאזורים נוספים לנוחותכם, צילום וכיתוב – עזרא לוי.

להלן פרוטוקול איגוד המשוררים שאירח את ד"ר דיתי רונן ואורחים חדשים כמו העורך, היוצר והמבקר רני יגיל והמשוררת ברכה רוזנפלד.

 1. עלתה השאלה מה אנחנו עושים באגוד?
 2. דניאל עוז החליט לצלם חלק מהפגישה לשם סרט שהוא עורך
 3. מתי שמואלוף מעדכן לגבי האתר ודף הפייסבוק החדש ושנסגרה הקבוצה.  דיווחים מועדות: היגוי, כנס, משפטית, אתר, דוברות, חוץ דיון בסוגיית החינוך וכיצד ניתן לפעול שם
 4. מציעים עוד ועדות: ועדת עמותה, ועדת בחינת הצעות לוועדות וכיוב – ועדת ההיגוי תחליט

דיתי רונן: תקציב התרבות עומד על פחות משני פרומיל מהתקציב השנתי. המלצה למדינות מתפתחות 3% מהתקציב (9-10% למפותחות). סה"כ 660 מיליון ש' בגלובלי – כמה לספרות? (זקוקים לנתונים נוספים). גם תקציב הספרות אינו ספרותי לגמרי והשירה אינה. המלצות

– חוק הספריות – כדאי להתמקד בו.

שמעון אלקבץ, מנכל משרד התרבות, להיפגש איתו ובספריות הציבוריות ליצור מופעים –  לקבוע איתו פגישה!

חברת פמי פרימור (יש מידע נוסף?)

חן קליינמן : מכיר את ראש מינהל הספריות או משהו בדומה לזה. יש להם תקציב של 65 מיליון ש'. חן ידאג להביא אותו לשבוע הבא למליאה שלנו.

דיתי רונן: זה הזמן לקבוע פגישה עם אלקבץ. לא כדאי כרגע לשתף פעולה ולהשחק בתוך האגודות הסופרים הנוכחיות. ברגע שנהיה עמותה – פעילות של שנתיים וכיוב, משרד התרבות לא יוכל להתנגד לזה.

עושים סבב

ברכה רוזנפלד: מצהירה על עצמה כפולניה. בגלל שהם מכירים בזה שהשירה היא אם האמנויות!! מציעה להנחיל את השירה לבני נוער וכיוב לאו דווקא במסגרת שיעורי ספרות. מציעה לארגן אנתולוגיה רחבה חדשה למורים. –

ננו שבתאי: תשלום למשוררים בערבי שירה, תמלוגים מהוצאות ספרים, עם זכייתה בפרס אקום לקחו לה 3/4 מהפרס – ננו תנסח מכתב לאקום. (המלצה אופרטיבית לעבור  תקנונים לפרסים) כמו בפרשת שגיא בפרס החינוך לספר ביכורים וההוצאה לא נתנה לו את הכסף. ניצול של הוצאות

ערן הדס: בפסטיבל שער המשוררים הצעירים מודרים – האירוע של המשוררים הצעירים בחלק אחר של העיר; השירה החדשה לא מופיעה באנתולוגיה באנגלית; אירוע המשוררים הצעירים בתשלום – כי צריך לשלם לסטודיו. אף כי רונן קידר הגיע לפשרה עם ערן אחכ זה נפל. – ערן יעשה פוסט!

תהל פרוש: להזמין את הליקון למפגשים שלנו

לילך ובר: מספרת על עניין הפקת ערב בבית הגפן – שירד.

רני יגיל: 12 מיליון שקל לספרות בסך הכל כולל המרכז לתרגום. ישב בוועדה של המדור לספרות. יש תקציבים נוספים מתקנת פסטיבלים. חייבים להכניס תקנה לתקנות פסטיבלים: שיכניסו חובת שכר למשוררים. רוצים להזמין את ראש הוועדה –  רני יגיל ייקח את זה על עצמו. ציק ידבר עם שמעון אלקבץ. העניין הוא כולם מסכימים להגדיל את העוגה ולהפסיק לגרוף פירורים

דיתי רונן: מהלך ישיר של לחוקק חוק כמו של המחזאים – מקבלים 10% מהכנסות הצגת מחזה.

ציק: רעיון המעמ

דוד ברבי: אלי ישי קרוב משפחה! מציע לבקש מאות מיליונים ולא להתעסק בקטנות – ההבדל בין משוררים לחקלאים: אין חוזה. אבל צריך שידאגו למשוררים. אלי ישי יתמוך כי צריך חומת הגנה – הוא הולך על מסלול ישי. לבדוק איתו את העניין. אלי אומר שצריך עורך דין. כוח פעולה, ועדת מאבק שקובע פגישות בכנסת. לתחקר את דוד ביחס לכנסת.  דוד יהיה הלוביסט.

אור דהן: בעיית הוצאת השירה.

אבנר עמית: ערן הדס אבנר רוצה להציע ועדה של פעולו ישירות בתחום החינוך

ערן צלגוב: מתאר את מסע השירה שדקה עשו, הקריאו שירה בכל מיני מקומות ציבוריים. ערן אומר שצריך כסף לפעולות ישירות.

גלעד מאירי: אנחנו אגוד מקצועי ולא צריך ללכת לעשות פעולות שייתחרו במוסדות.

אמיר אור: הכוח של הקבוצה הוא לפעולה כרגע ולהגיע לתקשורת. תומך באבנר. אנחנו קב' מיליטנטית.

דניאל עוז: בו זמנית לפעול מול הממסד ופעולה.

סוכם שאבנר עמית יכין תוכנית לקשר עם חינוך כדי שנתקדם.

אמיר אור: צריך לחזק את העמותות

דניאל באומגרטן: יכין יוזמת חקיקה הכוללת חוק השירה, או הצעות חוק. רוצה לעגן הצעת חוק לשירה.

ברכה רוזנפלד: כמו קרן לקולנוע.

לורן מילק: רוצה להצטרף לועדה לאמנויות אחרות.

התמונות מהאירוע התפרסמו בדף הפייסבוק של הצלם עזרא לוי

אודות Mati Shemoelof
Mati Shemoelof was born in 1972 in Haifa. He is a poet, editor and writer. He graduated with honors from the University of Haifa where he studies Film and History. He has published seven poetry books so far. The last of these was published in Germany in 2019 in a bilingual edition "Baghdad | Haifa | Berlin", published by Aphorismha Verlag [Berlin]. His first article book “An eruption from the east: Re visiting the emergence of the Mizrahi artistic explosion and it's imprint on the Israeli cultural narrative 2006-2019“ will be published on “Iton 77” publishers in Israel (2020).

2 Responses to המפגש הרביעי של מאבק השירה

 1. פינגבאק: התרבות בישראל חיה מפרוטות « המבוקש מס' 2

 2. פינגבאק: התרבות בישראל חיה מפרוטות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: