כללי אתיקה בסיסיים – לכל מסגרות העבודה של איגוד המשוררים

1. המאבק הוא לא מאבק בין המשוררים, לכך יש מקומות רבים. המאבק הוא מול הממסד והמדינה ושל המשוררת כלפי עצמה, על תדמית השירה כתחום יצירה לגיטימי שזכאי לתנאים טובים. כמובן ששיח וויכוח הוא בריא אבל לא יהיה מקום לעקיצות והשמצות בין היוצרים על בסיס אישי ולא ענייני בפורומים של ההתארגנות, בכינוסים או באינטרנט. פעולה כזו פוגעת בבסיס שיתוף הפעולה שעליו מבוסס האיגוד. זה איגוד של אנחנו. במקרה של חוסר ברירה, נסיר כל הודעה מעליבה ונוציא כל גורם פוגעני.

 2. כל החלטה שהתקבלה ברוב קולות בכינוס של מעל ל20 מצביעים אושרה. במקרה ואף הצעה לא השיגה 30 אחוז מהקולות יתקיים סיבוב שני של שתי ההצעות המובילות. כדי להגיע להצבעה חוזרת יש להציג בקשה של מעל 40 אחוז מהחברים שמעוניינים בה. אנחנו ארגון דמוקרטי, ולכן מקבלים את ההחלטות שהתקבלו גם אם איננו מסכימים איתן כדי לכבד את הרוב ואת אלה שטורחים להגיע לכינוס וכן כדי לפעול ביעילות ולא לשקוע בויכוחים אינסופיים.

3. המאבק לא נועד ליצור במות ליצירה, כאלה יש הרבה, לא נועד לברר מהי שירה, לכך יש מקומות יותר טובים, לא כדי לקדם קריירה של משוררת ספציפית בשדה השירה או לדון על סוגיה פואטית, לא בשביל זה יש איגודים – אלא כדי לפעול למען המשוררים ככלל, מעמדם ומעמד השירה, גם אלה שלא חברים בהתארגנות.

4. בפגישה הקרובה נבחר משוררת שתהיה ממונה על הפיקוח על כללי ההתנהגות הללו, בתקווה שלא ייאלצו להפעיל אותם. המשוררת שנבחרה פה אחד: עדי עסיס.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: